Кабінет міністрів змінив систему оплати праці педагогічних працівників, відмовившись від єдиної тарифної сітки і зробивши прив’язку зарплат до мінімального прожиткового мінімуму.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду.

Як зазначила у своєму виступі міністр освіти Лілія Гриневич, суть реформи полягає у відмові від єдиної тарифної сітки та створенні окремих умов оплати праці.

“Це дуже складна трансформація, але вона необхідна системі освіти. Заробітні плати працівників освіти необхідно підвищувати, але разом з тим чинна система оплати праці працівників сфери – позашколярів, вихователів, майстрів, викладачів породжує велику нерівність. Молоді кадри, а також вихователі дитячих садків, майстри виробничого навчання мають таку зарплату, що нам стає дуже складно утримувати їх на їх посадах”, – сказала вона.

За словами Гриневич, прив’язку пропонується зробити до прожиткового мінімуму, який відповідає економічної ситуації в країні. Крім того, керуючись прийнятим у 2017 році Законом України “Про освіту”, нова система оплати праці ставить собі завдання забезпечити до 2023 року мінімальний посадовий оклад педпрацівників в чотири прожиткових мінімуми.

“Наш уряд налаштований виконувати закон, бо це постанову пропонує наш шлях до виконання цієї норми закону. В цьому році мінімальний посадовий оклад становить 1,75 прожиткового мінімуму. Наш план – щорічно за правилами нової системи оплати праці підвищувати його. У 2020 році він має становити 2,5 прожиткових мінімуму, у 2021-му – три прожиткових мінімуми, у 2022-му – 3,5 прожиткових мінімуму, а в січні 2023 року – чотири прожиткових мінімумів”, – сказала вона.

Також міністр освіти повідомила, що замість 25 тарифних розрядів пропонується розділити педагогічних працівників на три великі групи, в кожної будуть свої підгрупи: планується зробити сім підгруп педагогічних працівників, п’ять підгруп науково-педагогічних працівників і чотири підгрупи наукових працівників.

“В середині між групами педагогічних працівників, як це передбачено правовими актами, має бути збільшення кожної наступної групи на 10% у порівнянні з попередньою”, – додала вона.

Комітет з питань науки і освіти поінформував ЦК Профспілки працівників освіти і науки України про те, що у квітні – травні надійшло більш ніж 650 звернень від первинних профспілкових організацій закладів освіти з вимогою підтримати зареєстрований у Верховній Раді Україні проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці» (реєстр. № 10100 від 27.02.2019), яким пропонується законодавче закріплення виплати щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 30 % посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним та науково-педагогічним працівникам закладів та установ освіти незалежно від їх підпорядкування.

Повідомляється також, що 15 травня 2019 року на засіданні Комітету з питань науки і освіти було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці, прийняти за основу та в цілому.

Принагідно інформується, що Комітет з питань науки і освіти неодноразово звертався до Голови Верховної Ради України А. Парубія з пропозицією включити цей законопроект для першочергового розгляду до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України. 

 

 

 • Лілія Гриневич
  Лілія Гриневич5 канал

  МІНІСТРА ОСВІТИ НЕ ПУСТИЛИ В ОДНУ ІЗ ШКІЛ ЛЬВОВА – САДОВИЙ УЖЕ ВИБАЧИВСЯ 

  Найбільше Лілію Гриневич обурило те, що її не пустили до школи, в якій вона колись викладала біологію

  Міністра освіти України Лілію Гриневич не пустили в одну зі шкіл Львова. Про це чиновниця повідомила на своїй сторінці у Facebook.

   

  За словами Гриневич, у школі вона хотіла поспілкуватися із тренерами Нової української школи та перевірити впровадження реформи. Натомість працівниця місцевого управління освіти вимагала від Лілії Гриневич написати листа та отримати від міського голови дозвіл на відвідування навчального закладу.

 • Джерело: https://www.5.ua/polityka/ministra-osvity-ne-pustyly-v-odnu-iz-shkil-lvova-sadovyi-uzhe-vybachyvsia-194517.html
 

Здобути вищу освіту без ЗНО можливо

Чимало абітурієнтів склали ЗНО і мають змогу вступити до вишів,  але,  що робити тим,  хто не  склав іспити? 

Сьогодні більшість абітурієнтів стурбовані цим питанням, але хвилюватися нема чого.  Бо на сьогоднішній день є можливість отримати вищу  освіту без атестата ЗНО.

Журналісти  Освітнього порталу «Педагогічна преса» дізнались які, на сьогодні, університети приймають абітурієнтів до себе на навчання. Перелік цих вузів виявився великим,  але наша команда знайшла два найкращі.

Варшавський університет менеджменту (Collegium Humanum w Warszawie)

Університет було засновано у 1995 році і на сьогодні він є одним із найкращих  ВНЗ Польщі, який готує бакалаврів та магістрів. Отримання вищої освіти ділиться на: очну та заочну. По закінченні навчання кожен студент отримує диплом, який відповідає всім стандартам ЄС.

Варшавський університет менеджменту –  є першим приватним університетом  у Польщі, який розпочав прийом студентів на навчання без вступних іспитів. З 2015 року потрібно лише пройти співбесіду. Представники Collegium Humanum наголошують, ця співбесіда проводиться виключно, щоб визначити прагнення майбутніх студентів.

Випускників цього вузу  можна зустріти в багатьох установах та приватних компаніях Польщі, Чехії, Німеччини та інших країн  ЄС. Чимало з них обіймають управлінські та інші виконавчі посади, або ж ті, хто  заснував свій власний бізнес. Випускники високо цінують якість знань та практики у Collegium Humanum, наголошуючи на  професіоналізмі викладачів, актуальності навчальних програм та отриманні навичок, які активно використовуюся ними  у професійній діяльності. Завдяки ґрунтовній підготовці та відповідності диплому вимогам ЄС більшість випускників цього університету легко знаходять роботу в інших країнах ЄС і не тільки.

 МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ 

 Ця академія  була заснована в 1989 році як недержавний вищий навчальний і науковий заклад. Цей Вуз  є найбільшим економіко-гуманітарним вищим навчальним закладом України, в цьому вузі  навчаються студенти з 39 країн світу за 20 спеціальностями та 109 спеціалізаціями.

 Окрім того, ця академія включає Президентський університет (у місті  Києві), Всеукраїнський університет ( існує вже понад 40 інститутів,  різних філій,  а також дочірніх структур у всіх регіонах України) та ще є Міжнародний відкритий університет (Інститут міжнародної освіти також знаходиться у місті  Києві, мережа центрів відкритої освіти МАУП за кордоном).

 Весь навчальний процес в Академії забезпечують більш ніж 2300 викладачів, 70% з яких є  – доктори та кандидати наук.

Уся територія Академії та гуртожитки мають розвинену інфраструктуру та мають розгорнуту бездротову мережу на відомій основі технології Wi-Fi, вона надає можливість та змогу використовувати  сучасні гаджети  в освіті.

Сьогодні МАУП серед більшості університетів країни є лідером у сфері недержавної освіти в Україні.  Академія  отримала ліцензію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (Ліцензія АE № 458585 від 28.07.2014), а також змогу  надання освітніх послуг іноземним громадянам, та акредитована за IV (вищим) рівнем за всіма ліцензованими спеціальностями та  видає дипломи державного зразка.

 До речі,  МАУП включена до Світової бази даних про вищу освіту, що регулярно видається Міжнародною асоціацією університетів під егідою ЮНЕСКО.

 НАВЧАННЯ БЕЗ ЗНО

(СПІЛЬНА ПРОГРАМА) 

Найцікавіше Міжрегіональна Академія управління персоналом запрошує абітурієнтів на вступ без ЗНО  на спільну Польсько-Українську освітню програму Варшавського університету менеджменту (Варшава, Польща) та МАУП. Сертифікат ЗНО для вступу до ВУМ не потрібен! Зарахувують студентів які мають атестат про середню освіту , або диплому про вищу освіту (для магістрів) та за проходження співбесіди.

Коли вже студент закінчить перший курс ВУМ, він тоді  може обрати навчання на другому курсі в МАУП, або також  продовжити навчання до ступеню бакалавра/магістра в Польщі.

Навчання за такими напрямами:

 • Право (магістратура/бакалаврат)
 • Економіка (магістратура/бакалаврат)
 • Психологія (магістратура/бакалаврат)
 • Туризм (магістратура/бакалаврат)
 • Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії (магістратура/бакалаврат)
 • Менеджмент (Економіка та управління бізнесом) (магістратура/бакалаврат)
 • Філологія (бакалаврат)
 • Інженерія програмного забезпечення (магістратура/бакалаврат)
 • Облік і оподаткування (магістратура/бакалаврат)
 • Фінанси, банківська справа та страхування (магістратура, бакалаврат)
 • Маркетинг (магістратура/бакалаврат)
 • Публічне управління та адміністрування (магістратура)

Сфера діяльності випускників цього навчального закладу може бути досить широкою: від банківських і фінансових організацій до великих і середніх фірм та підприємств на ринку Європи.
Джерело: https://pedpresa.ua/199701-zdobuty-vyshhu-osvitu-bez-zno-mozhlyvo.html

В Україні добігає кінця проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Після проведення тестування з усіх предметів розпочнеться наступний етап - визначення і оголошення результатів зовнішнього оцінювання.
Результати зовнішнього оцінювання будуть використані для визначення конкурсного бала вступників під час вступної кампанії, а також як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
Кількісна оцінка ЗНО
Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання. Результати зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета визначаються за:
 • рейтинговою шкалою 100 - 200 балів - для всіх учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг «склав/не склав»;
 • критеріальною шкалою 1 - 12 балів - для учасників зовнішнього оцінювання з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які вибрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.
Основні етапи визначення результатів ЗНО
 • комп'ютерна обробка сертифікаційних робіт та перевірка екзаменаторами завдань відкритої форми;
 • визначення тестового бала кожного учасника ЗНО (арифметична сума балів за відповіді на завдання тесту);
 • встановлення порога «склав/не склав» (мінімальна кількість балів, яку має набрати майбутній абітурієнт);
 • затвердження таблиці за шкалою 100 - 200 балів;
 • ухвалення таблиці за шкалою 1 - 12 балів;
 • оголошення результатів зовнішнього оцінювання.
Дати визначення порогового бала «склав/не склав»
Поріг «склав/не склав» — це мінімальна кількість тестових балів, яку має набрати учасник за виконання сертифікаційної роботи, щоб отримати оцінку у шкалі 100-200 балів і мати можливість брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України. Рішення про встановлення порога «склав/не склав» ухвалює спеціальна експертна комісія.
 • математика, українська мова і література, фізика - до 13 червня;
 • іноземні мови, біологія - до 19 червня;
 • історія України, географія, хімія - до 24 червня.
Для осіб з особливими (мовними) освітніми потребами буде встановлений адаптивний поріг «склав/не склав» з української мови і літератури.
Дати оголошення результатів ЗНО
Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання.
 • математика, українська мова і література, фізика - до 14 червня;
 • іноземні мови, біологія - до 20 червня;
 • історія України, географія, хімія - до 25 червня.
Передання закладам освіти результатів ДПА
 • математика, українська мова і література, фізика - до 14 червня;
 • іноземні мови, біологія - до 20 червня;
 • історія України, географія, хімія - до 25 червня.
  Освіта.ua
  12.06.2019

Information

Сайт є спільним проектом Національної ради України з машинознавства (Українського національного комітету IFToMM) і Хмельницької обласної організації Спілки наукових та інженерних об'єднань України.